Lastik

Lastik

Aracın zemin ile tek temas noktası lastiktir. Doğru lastik seçimi önemlidir. Doğru lastik seçimi her türlü hava koşulunda sizi hayata bağlar.

Doğru lastik seçimi önemlidir
Lastikler, frenler ve amortisörlerle birlikte “ Güvenlik Üçgeni” oluşturur. Aracın zemin ile tek temas noktası olan lastiğin; öncelikle güvenlik, sonrasında da en iyi performansı sağlamak adına yön verme, taşıma, olumsuz yol koşullarının amorti etmesi, sürüş, aktarım, sağlamlık gibi çeşitli fonksiyonları vardır.

Uyarı işaretleri
-Lastiklerdeki yetersiz basınç.
-Aşınmış veya şekli bozulmuş lastik tabanı.
-Direksiyonda titreşimler veya araç içinde alışılmadık gürültüler.
-Düz gitmek yerine aracın bir yana doğru çekmesi gibi işaretlerden bir tanesini görürseniz, servislerimizden birinde lastiklerinizin kontrolünü yaptırın.

Neden kış lastiği kullanmalıyız ?
-En zorlu kış koşullarında bile maksimum çekiş ve fren gücü elde edilir.
-Etkin su boşaltımına uygun desen tasarımları bulunur.
-Arttırılmış polimer bileşenleri sayesinde ıslak ve buzlu zeminlerde yola tam temas eder.
-Kış koşullarına uygun tasarlanmış desen, arttırılmış diş derinlikleri ve çok sayıda kılcal kanallar ile üstün çekiş ve tutunma özelliği mevcuttur.
-Kış koşullarına özel kauçuk sayesinde +7C° altında bile üstün yola tutunma özelliği sayesinde güvenli sürüş sağlar.

Unutmayın!
-Aracınızın üzerindeki tüm lastikler aynı ebat ve desende olmalıdır.
-Lastiğin raf ömrü en fazla 10 yıldır.
-Lastiğin dayanması ve çalışması için daima havaya ihtiyacı vardır. Bu sebeple, hava basıncı düzenli olarak kontrol edilmelidir.
-Basıncın lastiğin işleyişinde en önemli koşul olduğunu ve düzenli olarak yapılacak küçük kontrollerin karşınıza çıkabilecek birçok problemi engelleyeceğini unutmayın.

Twitterda Bizi Takip Et

MODELLER
Neden Biz ?
    Dürüst, açık, net ve güven verici duruşuyla müşterilerinin, tedarikçilerinin ve toplumun saygısını kazanan BADAY; insana odaklı misyonunu, sürdürülebilir kaliteye öncelik veren çalışma anlayışını, nitelikli insan gücünü gelişen teknolojiyle birleştiren çalışma şeklini ve deneyimini otomotiv sektörüne de aktarmak üzere harekete geçmiştir.
Bizi Takip Edin

Web sitemizde sizlere daha iyi hizmet sunulabilmek için Çerezler kullanılmaktadır. Bilgi edinmek için;

çerezler hakkında bilgi sayfamızı ziyaret edin.